Резюме на открития урок „Доброта

ТАТЯНА ХОЛМАНСКИХ
Резюме на открития урок „Добротата е като слънцето“

Обобщение на урока

"Добротата е, че слънцето"

цел: Възпитание доброжелателен връзка с външния свят.

• Утежняват възприятията на децата за доброта, като ценно, важно качество на човека. Насърчавайте детето да го прави добри дела;

• Развийте способността да оценявате положителното и отрицателното поведение на връстниците;

• Подобряване на комуникацията умения: способността да слушате приятел, искрено изразете мнението си, любезно се отнасят до преценките на други хора;

Подготовка за професия:

Въпросници по броя на децата; Чайковски "Сезони"; Дидактическа игра „Събиране на поговорки и поговорки“; игрални карти "Азбука на добрите думи"; прости моливи (по броя на децата); маски - ципове и Слънца; постер "Опитайте се да облагодетелствате хората всеки ден.";

Ход на урока.

Днес ще имаме нещо интересно с вас професия. Всичко това е посветено на един много качествен герой - доброта. Но започнете това професия Искам да слушам стихове.

(1 стихотворение е прочетено от дете)

Поздравете, когато се срещнете

"Добро утро!"

Добро утро слънце и птици,

Мил сутрин към усмихнати лица.

И всеки става мил,

Нека бъде мил утрото продължава до вечерта.

(2 стихотворения, прочетени от дете)

Да бъда изобщо любезен, никак не е лесно

Не зависи доброта от растежа

Не зависи доброта от цвета

Доброта не меденки, нито бонбони

Добротата не остарява с годините

Добротата от студа ще ви стопли

Просто ти трябва Бъди любезен

И в беда не се забравяйте

Ако доброта, като слънцето грее

Възрастните и децата са щастливи.

И. - (Звучи музикално фрагмент: Чайковски "Сезони".)

Тази история се е разиграла отдавна в древен град, в който е живял велик мъдрец. Славата на неговата мъдрост се разнесе далеч из родния му град. Но в града имаше човек, който ревнуваше от славата му и затова той реши да излезе с такъв въпрос, така че мъдрецът да не може да отговори. И той отиде на поляната, хвана пеперуда, сложи я между затворените си длани и мисъл: "Аз питам мъдрец: „Кажи ми, о, най-мъдър, каква пеперуда имам в ръцете си "На живо" или "Мъртъв"? Ако той каже жив, ще затворя дланите си и пеперудата ще умре, а ако каже мъртва, ще отворя дланите си и пеперудата ще отлети. Тогава всеки ще разбере кой от нас е по-умен.

И така се случи. Завистникът хвана пеперудата, сложи я между дланите си и отиде при мъдреца. И попита Да отида: „Каква пеперуда имам в ръцете си? ОТНОСНО най-мъдрият: жив или мъртъв? " И тогава мъдрец, който наистина беше много умен човек казах: „Всичко във вашите ръце“.