Обобщение на когнитивните уроци по темата - Облекло - ""

Публикуване на материали

облекло

Цел: консолидират знанията на децата за дрехите и обувките.

Задачи на програмата:

1. Разширете представите на децата за имената на елементите на облеклото и обувките.

2. Научете се да сравнявате, групирате, класифицирате.

3. Да затвърди сезонните понятия: зимни, пролетни, летни, есенни дрехи; мъжки, дамски, детски дрехи и обувки.

4. Упражнение при образуване на относителни прилагателни със съществителни по род, число и падеж.

5. Развийте кохерентна реч, зрително възприятие, внимание, мислене, фина моторика на ръцете.

6. Да възпитаваме уважение към дрехите и обувките.

Предварителна работа:

1. Разглеждане на илюстрации, изобразяващи облекло и обувки.

2. Отгатване и отгатване на загадки по темата.

Оборудване:

1. Обектни снимки, изобразяващи елементи от дрехи и обувки.

2. Многоцветни гваш, памучни тампони, салфетки.

3. Очертайте чертежи на дрехи и обувки, изрежете снимки.

Ход на урока.

Разговор на тема: "Нашите дрехи":

- Какво виждате на статива? (рокля, пола, яке, панталон, кожено палто).

- Как можеш да го наречеш с една дума? Точно така, дрехи.

- Какво виждате на другия статив? (ботуши, обувки, пантофи, сандали).

- Как можеш да го наречеш с една дума? Точно така, обувки.

- Как се наричат ​​дрехите, носени от мъже, жени, деца? Точно така, мъж, жена, дете.

- Кое време на годината е? (зима) И така, какви дрехи са необходими по това време на годината? (зима)

- А през лятото, пролетта, есента? (лято, пролет, есен).

- Деца, от какво са направени дрехите? (от вълна, памук и др.)