Птиците са наши приятели
Пиада Ивановна Бублик
Птиците са наши приятели




Отворено събитие: "Посещение на изложбата на гълъби"
цел: Обобщете и систематизирайте знанията на децата за гълъба и неговите символни черти.
1. Да се формират знанията на децата за гълъба като зимуващ птица.
2. Разширете хоризонтите на децата за гълъбоносителя на символични черти.
3. Да се формират първични представи за работата на гълъбарника
1. Да насърчава развитието на свободна комуникация между деца и връстници
1. Да възпитаваме доброта към птици, желание да се грижи за тях.
Ход на урока:
1. Уводна част
Днес гостите дойдоха в нашия клас. Нека ги поздравим. Те искат да видят колко сме умни, знаят много.
2. Основна част
Вижте какво лъже? (перо)
За да разберете кой то принадлежи на птицата, познайте гатанка:
В старите дни с вас на път
Това взеха птицата
Вкъщи с нея
Тя донесе новини в къщата
Сега не е лесно
Символ на мир и доброта (гълъб)
В днешния урок ще си припомним какво знаем за гълъбите. Картини - символи ще ни помогнат в това. Изберете снимката, която ще ви помогне да разкажете за гълъба.
- Гълъб - зимуване птица (снежинка)
- Гълъбът има: опашка, крила, клюн, крака, торс, глава (гълъб)
- Гълъб, покрит с пера (химилка)
- Гълъбът може да гука (Забележка)
- Гълъбите се хранят със зърно, трохи от хляб, семена (ухо)
- Гълъб - символ на мира (земно кълбо)
- Грижа за гълъбите - гълъбарник (мъж)
- Къщата на гълъбите се нарича гълъбарник (къща)
- Трябва да се полагат грижи за гълъбите, те са гладни и студени през зимата (длан)
Браво момчета, вие знаете много за гълъбите.
Перото лети, момчета,
Вика ни с него някъде
О, откъде дойде снежна преспи в нашата група? Да видим какво има отдолу. (Децата се отварят и виждат клетка с гълъб)