Четене на история B
Елена Марчинина
Четене на разказа на В. Бианки "Лисицата и мишката". Резюме на GCD за запознаване на децата с художествена литература
Четене на разказа на В. Бианки "Лисицата и мишката".
Видове детски занимания: игра, познавателна, комуникативна, продуктивна, възприемане на фантастика.
Цел: развитие на речта, запознаване с творчеството на В. Бианки "Лисицата и мишката".
Изглед: сложна професия.
Задачи:
Образователна. Да формира способността да слушате внимателно художествено произведение без визуален акомпанимент, да отговаряте на въпроси относно съдържанието. Разширете активния речник на детето с прилагателни.
Развиване. Развийте зрителната памет, зрителната концентрация, способността да обмисляте. Да се развие способността да се рисува с пръст, като се използва метод на омокряне.
Образователна. Насърчавайте интереса към фантастиката, желанието да съпреживеете героя на историята, да споделите чувствата му.
Планирани резултати от развитието на интегративни качества на предучилищна възраст: показва емоционална отзивчивост на художествени произведения, подходящи за възрастта, отговаря на въпроси относно съдържанието, взема активно участие в продуктивни дейности (рисуване на семена).
Материал: играчка мишка, игра "Лабиринт", маска на мишка, листа за всяко дете, жълт гваш.
Предварителна работа: учебно упражнение "Мишка-бебе".
Ход на урока.
Изненадващ момент. Децата намират мишка.
Чува се скърцането на мишката.
-Момчета, които скърцат, хайде да погледнем.
- Кой дотича при нас? (Мишка).
- Мишка, разкажи ни за себе си.
Мишка: Аз съм малка, сивкава, имам остри зъби, живея в норка.
- Момчета, каква мишка? (Малка, сива).
- Какви са зъбите на мишката? (Остър).
Артикулационна гимнастика "Покажи зъбите си".
- Покажете кои зъби има мишката.
- Нека да играем играта "Мишата"
Тази мишка седи в норка.
Тази мишка преминава през полето.