Урок с презентация за правилата за движение "На всички без изключение относно правилата за движение"

Татяна Хадика
Урок с презентация за правилата за движение "На всички без изключение относно правилата за движение"

Несъмнено образованието на детска култура на пътя е едно от най-важните. В края на краищата, страна на пътя движение бебето става от най-ранна възраст. И от какво регламенти той ще се научи на поведение на пътя, може дори да зависи от живота му.

Предлагам на вашето внимание презентация за правилата пресичане на улици и пътна сигнализация. Използва стихове със собствен състав.

Предмет: "На всички без изключение относно правилата за движение".

цел: ИЗОЛИРАНЕ НА БЕЗОПАСНИ УМЕНИЯ ЗА ТРАФИК

1. Укрепване на знанията на децата за пешеходен преход, за пътна сигнализация, за правила за пресичане на улици.

2. Развийте комуникативни умения, реч.

3. Подобрете способността за намиране на изход от ситуацията.

4. Възпитавайте чувство за отговорност за поведението си на улицата.

Приоритетна област: "Сигурност".

Интеграция на образованието области: "Социализация",

"Комуникация", "Четене на художествена литература", "Физическо възпитание".

Методи и техники:

1. Проблемна ситуация.

2. Работа с презентация "На всички без изключение относно правилата за движение"

3. Съвместни дейности с деца: игра "Червено, жълто, зелено", игра "Аз съм".

-разглеждане на снимка, изобразяваща улица, пешеходен преход;

-разговор с деца за правила за движение;

-четене на поезия и разкази за правилата за движение;

-ролева игра "Ние сме двигателите";

-дидактическа игра "Светофар", "Видове транспорт".

-изработка на работещ модел на светофар, оформление "На улицата".

Ход на урока.

- Момчета, в писмото, което получих днес, децата от селото

Простоквашино е помолен да каже какво е град. Те искат да отидат да посетят чичо Федор, но нямат идея как да се държат в града. Можем да го разберем? (Да)

- Какво е град? Опишете какво има в града, какви къщи, пътища, улици има?

(Градът има много високи сгради, широки пътища, много транспорт. Има много магазини, музеи, театри, кафенета).

- Мислите ли, че ще можем да ви разкажем за това, което съществува там регламенти поведение и помощ на деца от Простоквашино? (Да)

2. Преглед на снимки от родния град.

- Днес донесох снимки, показващи улиците на нашия град. Да ги видим?

- Какво виждате тук? (детски отговори). Къде бяхте с родителите си? Кое е любимото ви място в града?